Strona główna Brzuchonogi w nogi…

Brzuchonogi w nogi…

bombka

 

Zimno, ciemno… Ale świąteczny nastrój udziela się każdemu. W naszym mieście na każdym kroku widać i czuć, że zbliżają się magiczne Święta. Kiermasze, warsztaty rękodzielnictwa, spektakle teatralne – nie będziecie się nudzić w Toruniu! Poniżej znajdziecie garść atrakcji bezpłatnych lub za grosze.

 

Cała Polska czyta

OPP Dom Harcerza zaprasza na spektakl Teatru Foremka.
Wstęp wolny
Data: 14.12.2016, godz. 18:00
Miejsce: OPP Dom Harcerza, Rynek Staromiejski 8

 

Niedziela z Ogniskiem

Kolejne wydarzenie w OPP Dom Harcerza. Rodzinne warsztaty malarskie pt.: „Worek Mikołaja”, podczas których powstaną wyjątkowe, ręcznie robione torby prezentowe. Zapraszamy dzieci od lat 5 rż. wraz z rodzicami. Zapisy: 56 622-39-50.
Wstęp: 5zł
Data: 04.12.2016 w godz. 11:00 — 13:00
Miejsce: OPP Dom Harcerza, Rynek Staromiejski 8
W OPP Dom Harcerza odbędzie się także kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszamy  13. grudnia w godz. 16-18.

 

Popołudnie z planszówkami

Dom Muz przy ul. Okólnej zaprasza na dwie godziny grania w gry planszowe, karciane i zręcznościowe dla dzieci. W programie: Catan, Tik Tak Bum, Jungle Speed, Śpiące Królewny, Dobble, Wsiąść do pociągu i wiele innych. Instruktorzy oraz stali uczestnicy zajęć w Domu Muz będą w razie potrzeby tłumaczyć zasady. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
Wstęp wolny
Data: 20.12.2016, godz. 15:30
Miejsce: Dom Muz, ul. Okólna 169

Świąteczna Manufaktura

Dom Muz przy ul. Okólnej organizuje warsztaty pn.: Świąteczna Manufaktura. Na warsztatach uczestnicy wykonają kartki bożonarodzeniowe w technice scrapbookingu. Najpierw nauczą się podstaw tej techniki – dowiedzą się, jak komponować elementy, postarzać papier, używać stempli silikonowych czy pereł w płynie. Zapisy: 56 654-84-56.
Wstęp: 10 zł
Data: 05.12.2016, godz. 17:30
Miejsce: Dom Muz, ul. Okólna 169

 

Świąteczna Manufaktura II

Rodzinne warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób na choinkę ze słomy i bibuły. Wykonamy m.in.: choinkowe łańcuchy oraz „pająki” – tradycyjne ozdoby słomiane wieszane na drzewku lub pod sufitem. Najmłodsi będą mogli stworzyć również prostsze ozdoby z papieru. Zapisy: 56 654-84-56.
Wstęp: 10 zł
Data: 14.12.2016, godz. 17:45
Miejsce: Dom Muz, ul. Okólna 169

 

Warsztaty dla dzieci

„Tu gwiazdka, tutaj anioły. Tu świeczka, tu ptak wesoły…” Warsztaty dla dzieci (7-13 lat), na których wykonają dekoracje bożonarodzeniowe oraz zawieszki na choinkę. Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy ze świetlicą środowiskową działającą przy Domu Muz.
Wstęp wolny
Data: 13.12.2016, godz. 15:30
Miejsce: Dom Muz, ul. Okólna 169

 

Piernikowe ozdoby na choinkę

Dom Muz przy ul. Poznańskiej organizuje warsztaty dla małych i dużych, podczas których uczestnicy wykonają ciasto na pierniki, wykroją swoje własne formy i wypieką pierniczki. Gotowe ozdoby zawisną na choinkach. Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska.
Wstęp: 5 zł
Data: 19.12.2016, godz. 17:00
Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52

 

Brzuchonogi w nogi

Spotkanie z książką (i jej autorką) dla dzieci i rodziców. Gościem będzie pisarka oraz ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych – Izabela Niewiadomska- Labiak. Autorka zaprezentuje m.in. swoją najnowszą książkę z bajkami i rymowanymi historiami pt.: „Brzuchonogi w nogi”. Pisarka, która jest również muzykologiem, poprowadzi warsztaty plastyczne. Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska.
Wstęp wolny
Data: 17.12.2016, godz. 11:00
Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52

 

Rodzinne tworzenie ozdób

Zapraszamy wszystkich od lat 5 do 100 na warsztaty plastyczne. Będzie to rodzinne tworzenie ozdób świątecznych i nietypowych zawieszek choinkowych. Uczestnicy wykonają dzieła na choinkę Domu Muz oraz na choinki i stoły do swoich domów. Prowadzenie: Joanna Łagan.
Wstęp: 5 zł
Data: 12.12.2016, godz. 17:45
Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52

 

Mikołajkowy poranek teatralny

Bajka Zimowa w wykonaniu teatru Frajda. Czy bałwanom wolno kochać? Według bałwankowej tradycji miłość to niebezpieczeństwo. Gorące serce może roztopić bałwanka… Jednak pewnemu Śnieżkowi cieplej się robi na myśl o pięknej Śniegulince. Po bajce odbędą się warsztaty bałwankowe.
Wstęp: 8 zł
Data: 03.12.2016, godz. 11:00
Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52

 

A to ci historia!

Klub Dwa Światy zorganizował występ teatru Jestem. Będzie to historia o początkach państwa polskiego z przymrużeniem oka, aczkolwiek wszystkie sytuacje zawarte w opowieści są prawdziwe i mają swoje odzwierciedlenie faktach. Spektakl jest na tyle uniwersalny, że zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić, a wszystko to zostanie zilustrowane w technice teatru rysunkowego. W programie również test historyczny z uśmiechem. Scenariusz: Paweł Jaworski, scenografia: uczestnicy zajęć pod kierownictwem Pawła Jaworskiego, muzyka: DJ Stosunkowodobry, reżyseria: Damian Droszcz.
Wstęp wolny
Data: 19.12.2016, godz. 19:00
Miejsce: Klub Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12

 

Mikołajkowy turniej

Dla wytrawnych graczy przygotowano turniej gry pn.: Pędzące ślimaki. Gracze rzucają kolorowymi kostkami i przemieszczają ślimaki na planszy. Po drodze starają się spychać przeciwników i zdobyć jak najwięcej pysznych grzybów. Do samego końca nie wiadomo, którymi ślimakami grają rywale. O zwycięstwie decyduje taktyka i umiejętność blefowania.
Zapisym.pitulski@ksiaznica.torun.pl
Data: 06.12.2016, godz. 16:30
Miejsce: Filia nr 11 Książnicy Kopernikańskiej, ul. Żwirki i Wigury 39/41

 

Bajki na świąteczny czas

 

To wydarzenie przygotowano specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-7 lat, które nie mogą doczekać się Gwiazdki. W programie: słuchanie magicznej bajki, zabawy, szarady i quizy, a także wykonanie świątecznego prezentu dla bliskiej osoby. Zapisy: 56 648-70-79 lub osobiście do 12.12.
Wstęp wolny
Data: 15.12.2016 (Całodzienne)
Miejsce: Filia nr 16 Książnicy Kopernikańskiej, ul. Konstytucji 3 Maja 10 (pawilon Maciej)

Gwiezdne przygody Mikołaja z Torunia

Dwór Artusa wspólnie z Teatrem Magiczny Obraz zaprasza na familijny spektakl, który, dzięki swej wyjątkowej, innowacyjnej oprawie wizualnej, zabierze nas w świat wielkiego Mikołaja Kopernika. Widzowie będą mogli śledzić niezwykłe przygody młodego astronoma, poznając toruńskie legendy i historie. Dowiedzą się także, na czym polegała kopernikańska rewolucja. Spektakl to multimedialne wydarzenie w którym scenografię stanowią wizualizacje i animacje 3D. Muzykę skomponował Steve Nash. Wejściówki dla osób indywidualnych do odbioru w kasie Dworu Artusa od 1.12. od godz. 12.00. Grupy zorganizowane proszone są o kontakt tel. 56 655-49-39 wew. 30. Spektakl dla dzieci w wieku 8-12 lat.
Wstęp wolny
Data: 06.12.2016, w godz. 11:00 — 18:30
Miejsce: Dwór Artusa

 

Monika Misiak

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij