Strona główna Listopad przyjazny dla dzieci

Listopad przyjazny dla dzieci

dynia1Poniżej prezentujemy wybrane toruńskie wydarzenia dla dzieci i rodziców. To przykład, że listopad wcale nie musi być ponury i nudny. I to w dodatku prawie lub całkowicie za darmo.

 

Niedziela z ogniskiem

 Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza zaprasza na artystyczne spotkanie przy książce. Tematem „ArtLiteraturki” będzie „Jedzie pociąg…”. Zapraszane są dzieci w wieku 5-8 lat w towarzystwie osoby dorosłej. Na spotkanie przynosimy tekst wiersza Juliana Tuwima pt.: „Lokomotywa”.

Wstęp wolny. Zapisy: 56 622-39-50, do 12.11.

Termin: 20.11.2016r. o godz. 11:00.

Miejsce: OPP Dom Harcerza, Rynek Staromiejski 8.

 

Wieczór andrzejkowy dla dzieci

 Dzieci zapoznają się z tradycjami i zwyczajami związanymi z wigilią św. Andrzeja oraz tak zwanymi katarzynkami. Następnie odbędą się andrzejkowe wróżby, a także związane z nimi gry i zabawy. Przewidziany jest również poczęstunek.

 

Wstęp wolny.

Termin: 28.11.1016r. o godz. 16.

Miejsce: Dom Muz, ul. Okólna 169.

 

Popołudnie z planszówkami

 Dom Muz zaprasza na dwie godziny grania w gry planszowe, karciane i zręcznościowe dla dzieci. W programie gra w Jengę, Super Farmera, Jungle Speed, Śpiące Królewny, Dobble, Remika, Wsiąść do pociągu i wiele innych. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.

Wstęp wolny

Data: 22.11.2016r. o godz. 15:30.

Miejsce: Dom Muz, ul. Okólna 169.

 

Książka oknem na świat

 Spotkanie będzie składało się z dwóch części. Pierwsza to opowieść o historii ilustracji książkowej oraz jej  znaczeniu w rozwoju dziecka. Druga część – warsztaty ilustracji książkowej – będą polegały na stworzeniu ilustracji tytułowej (w różnych technikach plastycznych) do wskazanych przez organizatorów książek lub ulubionych książek uczestników spotkania.

Wstęp wolny

Data: 29.11.2016r. o godz. 11:00.

Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52.

 

Teatr dla dzieci

 Teatr Magmowcy opowie o tym, co robią zabawki jesienią… 

Okazuje się, że zabawki też chcą się bawić – tak jak dzieci. Spektakl odkryje przed młodym widzem ciekawostki z życia m.in.: Myszki i Robocika. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci.

Wstęp: 8 zł

Data: 19.11.2016r. o godz. 11:00.

Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52.

 

Liściaki

 Dom Muz zaprasza na 13. edycję warsztatów plastycznych, bazujących na technice kompozycji z zasuszonych liści i kwiatów. Twórcą tego gatunku jest nieżyjący już wrocławski plastyk Czesław Rodziewicz. Biletem wstępu na warsztaty są suche kwiaty, liście, trawy – Dom Muz także udostępnia swoje zbiory. Zapraszamy wszystkich od lat 5 do 100. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie powarsztatowej.

Wstęp wolny

Data: 07.11.2016r. o godz. 17:45.

Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52.

 

Rodzinne warsztaty ceramiczne

 W warsztatach będą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz dorośli. Tematem będzie proces powstawania ceramiki. Każde dzieło musi przejść trzy etapy: od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia. Na pierwszych zajęciach – lepienie; na kolejnych za dwa tygodnie – szkliwienie oraz nowe wyroby.

Wstęp: 15 zł

Data: 05.11.2016r. o godz. 11:00.

Miejsce: Dom Muz, ul. Poznańska 52.

 

Klub Młodych Muz

 Świetna okazja do rodzinnej rozrywki. W programie gry i zabawy improwizacyjne dla całej rodziny. Zapraszamy rodziców, dzieci, dziadków, wujków i ciocie do przygody. W prezencie dla uczestników mały przewodnik z zabawami improwizacyjnymi do wykorzystania w domu.

Wstęp: 15 zł

Data: 27.11.2016r. o godz. 10:00.

Miejsce: Dom Muz, ul. Podmurna 1/3.

 

Kreatywnie w Plazie

 Co tydzień we wtorki, czwartki i soboty na Placu Zabaw w Centrum Handlowym Plaza odbędą się bezpłatne zajęcia z trenerami Akademii Nauki. W programie: nauka angielskiego, robotyka i eksperymenty.

PROGRAM ZAJĘĆ NA PLACU ZABAW (przy Placu Orzechowym):

wtorki: angielski, godz. 17.00-18.30,

czwartki: robotyka, godz. 17.00-18.30,

soboty: eksperymenty, godz. 14.30-16.00.

 

Monika Misiak

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij