Strona główna Czarny poniedziałek

Czarny poniedziałek

20161003_15352820161003_15353420161003_153540

Od jednego wpisu po wielką manifestację. Tak rozpoczęła się akcja kobiet przeciw zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. W małych i dużych miejscowościach wyszłyśmy na ulice. Ubrane na czarno. Z flagami i hasłami w walce o naszą godność.

Przeciwko tym, którzy chcą nam zamknąć usta, zniewolić, zabrać wybór, zabrać wolność! Część polityków nie rozumie, że nie jesteśmy zwolenniczkami aborcji ale w sytuacji trudnej, chcemy mieć wybór. Tylko tyle i aż tyle! Na ulice więc wyszły kobiety w różnym wieku, ale co mnie ucieszyło wyszli również mężczyźni, którzy je wspierają. Brawa dla pracodawców, którzy pozwolili wyjść kobietom z pracy lub wcale do niej tego dnia nie przychodzić. 

Smutny jest fakt, że politycy – mężczyźni wmawiają nam – kobietom, co jest dla nas lepsze. Jakim prawem mężczyzna wypowiada się na temat, co ma zrobić kobieta, będąca w ciąży z gwałtu. On nigdy nie będzie w ciąży. Nigdy nie poczuje tego co zgwałcona kobieta. Dlatego moim zdaniem mężczyźni nie powinni wypowiadać się w tej kwestii.

Mam wielką nadzieję, że ta manifestacje była jedną z pierwszych. Nie ostatnią. Zawalczmy o nasze prawa, o równouprawnienie, walczmy też z dyskryminacją płacową. Pewne zmiany wymagają czasu, zmiany mentalności i kultury. Zawalczmy o to dla naszych dzieci!

Redakcja

Mama Po Toruńsku

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij