Strona główna Wakacje w Toruniu – dzieje się!

Wakacje w Toruniu – dzieje się!

DSC_1077

 

Dla tych, którzy choć część wakacji spędzają w mieście, nie zabraknie bezpłatnych warsztatów, zajęć i rozrywki!

 

 

Sportowe lato na Bydgoskim Przedmieściu

12 sierpnia o godz. 15 przy ul. Bydgposkiej poprowadzone zostaną biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży. Szczegóły dot. imprezy zostaną podane w późniejszym terminie przez organizatorów. Wstęp wolny.

Ogród Zoobotaniczny – II edycja „Wieczoru Owadów”

 

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza serdecznie na drugą edycję „Wieczoru Owadów”. W jego trakcie dowiemy się kilku ciekawostek z życia motyli nocnych, czyli ciem, oraz nauczymy się rozpoznawać kilka podstawowych gatunków. Przekonamy się również, że owady te swoją kolorystyką dorównują często motylom dziennym, a także zobaczymy, jak w praktyce wygląda metoda wabienia owadów do światła. O motylach nocnych opowie Prof. Jarosław Buszko z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zapisy pod numerem telefonu: (56) 654-02-26. Liczba miejsc ograniczona! Wstęp na Wieczór Owadów jest bezpłatny!

Ogród Zoobotaniczny – Wakacyjne spotkania z przyrodą

 

Ogród Zoobotaniczny zaprasza na letni cykl zajęć przyrodniczych w ramach „Wakacyjnych spotkań z przyrodą”, które skierowane są do dzieci. Tegoroczne sierpniowe (1-12 sierpnia) spotkania będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. Podczas wakacyjnych zajęć będzie można poznać dietę wybranych mieszkańców Ogrodu, przygotować samodzielnie dla nich posiłki oraz je nakarmić. Starsze dzieci będą miały możliwość zapoznania się z budową mikroskopu oraz nauczenia się wykonywania prostych preparatów roślinnych. Miłośnicy mikroorganizmów natomiast będą mogli przekonać się o tym, że nawet w niewielkiej kropli wody może istnieć życie.

W „Wakacyjnych spotkaniach z przyrodą” mogą wziąć udział dzieci wraz z opiekunami. Obowiązuje jedynie bilet wstępu do Ogrodu (dorośli 9 zł, dzieci 6 zł). Poniżej zaplanowane sierpniowe warsztaty:

1-12.08 w godz. 11-12

poniedziałki i piątki – „Kuchnia dla zwierząt”

środy – „W powiększeniu – zwierzęta”.

Ogólnopolski Festiwal Baniek Mydlanych

 23 lipca w godz. 13-17 przy Atrium Copernicus odbędzie się bańkowe szaleństwo. Podczas festiwalu czekają na uczestników liczne konkursy, animacje, strefy z darmowym płynem do ogromnych baniek mydlanych oraz strefy pokazowe.

Baj Pomorski – wakacyjne darmowe spektakle plenerowe na Rynku Staromiejskim:

30.07 i 31.07 o godz. 12  oraz 12.08 o godz. 17 – „Legendy toruńskie”

6.08 i 7.08 godz. 12 – „Czerwony Kapturek”

20.08 i 21.08 godz. 12 – „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”

Wstęp wolny.

Warsztaty LEGO w CKK Jordanki

26 lipca (wtorek) w godz. 10-11 oraz 13-15

Koszt 10zł/h/dziecko

Zapisy po numerem telefonu: 504 939 136

Letnie animacje na Placu Podominikańskim

W wakacyjne soboty (2 lipca, 9 lipca, 16 lipca, 30 lipca, 6 sierpnia, 13 sierpnia, 20 sierpnia) w godzinach od 11.00 do 14.00 na terenie Placu Podominikańskiego odbędą się wakacyjne animacje dla dzieci. Każda z imprez będzie miała inny temat przewodni: „Toruń miasto pierników”, „Toruń miasto fit”, „Krasnoludki w Toruniu”, „Przyłbice i kaptury”, „Toruń miasto atrakcji”, „Kosmiczny Toruń”, „W średniowiecznym Toruniu”.

Na zakończenie wakacji 27 sierpnia br. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędą się pokazy sztuki cyrkowej, kuglarskiej oraz warsztaty cyrkowe dla dzieci. Warsztaty przeprowadzi firma „Cyrkowa Events”.

Muzeum Etnograficzne – Etnowyprawka malucha: Glina!

W sierpniu ruszymy tropem gliny. Sprawdzimy, jaka jest w dotyku i co się dzieje kiedy dodamy do niej wody. Będziemy odrywać, ugniatać i paćkać. Poznamy kształty, faktury i kolory glinianych naczyń. Sprawdzimy też, gdzie gospodynie je przechowywały. Jak zwykle będzie czas na pieśń. Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Opłata: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun), obowiązują wcześniejsze zapisy (od 25 lipca do 2 sierpnia, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl).

4.08. (czwartek), godz. 10.00 (dla dzieci od 6 do 20 m-cy);

  5.08. (piątek), godz. 10.00 (dla dzieci od 21 m-cy do 3 lat).

Muzeum Etnograficzne – Robótki pod chmurką

 

Impreza rodzinna z twórczymi zajęciami dla starszych i młodszych, inspirowanymi tradycyjnym zdobnictwem ludowym, m.in.: haft, tworzenie „makatek” różnymi technikami, sypanie wzorów piaskiem, wicie kwiatów z bibuły. W programie również wizyta na wystawie Mądrości i gadki z kuchennej makatki oraz wspólne zabawy ruchowe ze śpiewem. Miejsce: Park Etnograficzny w Toruniu.

Bilety: 9 zł, ulgowy 6 zł, rodzinny 20 zł

Data: 21.08.2016 16:00

Wakacyjne warsztaty w CN Młyn Wiedzy

 

Od 25 czerwca do 22 września najmłodsi poszukiwacze ciekawostek ze świata nauki będą mogli skorzystać z oferty 12 różnych warsztatów w dwóch turach:

Od 25.06 do 9.08

Wtorki – Malowanie światłem

Środy – Uszyj to!

Czwartki – Eko wakacje

Piątki – Pipetą po mapie świata

Soboty – W poszukiwaniu leśnych skarbów

Niedziele – Kwiat uśmiechem rośliny

Od 9.08 do 22.09

Wtorki – W poszukiwaniu zaginionego pisma

Środy – Draco – latająca jaszczurka

Czwartki – Elektryczna gąbka

Piątki – Szkoła detektywów

Soboty – Rozgwieżdżone niebo

Niedziele – Bańkowe wariacje

Warsztaty będą odbywać się od wtorku do piątku o godz. 9 i 12, a w weekendy o godz. 11 i 14

Nocne zwiedzanie Młyna Wiedzy

23 sierpnia w CN Młyn Wiedzy odbędzie się nocne zwiedzanie interaktywnych wystaw. 

Po raz pierwszy w tym roku zapraszamy do zwiedzania Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach nocnej tury. Do dyspozycji gości będzie 8 interaktywnych wystaw. Bilet na zwiedzanie kosztuje tylko 5 złotych i można go kupić poprzez elektroniczny system sprzedaży biletów.

Tury odbędą się w godz. 20:00-22:00 oraz 22:00-24:00. Dla uczestników wieczoru w Młynie przygotowaliśmy również niespodziankę przed budynkiem naszego Centrum. Na razie nie znamy szczegółów.

13 sierpnia – Święto Toruńskiego Piernika

W godz. 10-22 na gości toruńskiej Starówki będą czekały niecodzienne atrakcje z mocną korzenną nutą. Nie zabraknie rozrywki dla młodszych i starszych. Piernikowa strefa artystyczna – dziedziniec Ratusza Staromiejskiego: stoisko z wypiekiem pierników, tworzenie piernikowej biżuterii, szycie piernikowych przytulanek, malowanie lukrem pierników, złocenie pierników, kolorowanki piernikowe, czytanie legend i opowieści piernikowych, kram z wydawnictwami MOT i gadżetami piernikowymi.

Radosne i bezpieczne wakacje z Domem Harcerza

Od 27 czerwca do 5 sierpnia trwa tegoroczna edycja zajęć na placu zabaw „Piernikowe miasteczko”.  Od 25 lipca do 29 lipca oraz od 1 do 5 sierpnia będą odbywały się zajęcia pn. ”Spójrz inaczej” o charakterze plastyczno-zabawowym. W godz. 10-14 zapraszamy dzieci i młodzież od 6 do 16 rż.

OPP Dom Harcerza przygotowało także ofertę wakacyjną. W swoje gościnne progi zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia tj.: „Architektura i przyroda w mieście”, „Wakacyjny Broadway”, „Rekreacyjne lato”, „Muzyczne wakacje”. Każde z nich dedykowane jest konkretnemu przedziałowi wiekowemu. Szczegóły na stronie OPP Dom Harcerza. Zapisy w portierni placówki przy ul. Rynek Staromiejski 7.

Monika Misiak

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij