Strona główna Testujemy laserową depilację- krok 3

Testujemy laserową depilację- krok 3

feet-186238_960_720

Pamiętacie mój test na depilację laserową? Od kilku tygodni stosuję ją na własnych łydkach i dzielę się z wami spostrzeżeniami. Zatem za mną trzecia depilacja w sprawdzonym już przeze mnie salonie Laser DeLux w Toruniu.

 Zabiegi depilacji przeprowadzane są w odstępach ośmiu zalecanych tygodni. Jaki jest efekt? Przede wszystkim odrastające włoski są bardzo cienkie, krótkie i jest ich bardzo mało. Sam proces odrastania następuje dużo wolniej niż poprzednio. Zniknął też problem wrastających włosków i zapalenia mieszków włosowych, co mnie szczególnie cieszy. Oczywiście zalecane jest systematyczne nawilżanie skóry, ale przyznam, że nie zawsze o tym pamiętam. Przede mną czwarty zabieg depilacji laserowej, który będzie ostatnim przed wakacjami. Należy, bowiem pamiętać, że około dwóch tygodni po depilacji skóra nie powinna być wystawiona na działanie promieni słonecznych.  Dlatego ostatnią depilację przeprowadzę dopiero po wakacjach.

Myślę, że nawet teraz warto zrobić przynajmniej jeden zabieg przed wakacjami. W moim przypadku spowodował on aż 4 tygodnie gładkiej skóry!  

A jak przygotować skórę przed zabiegiem? Przestrzegaj kilku ważnych zasad, oto one:

– skóra przed zabiegiem nie może być sucha i podrażniona,

– warto przez kilka dni wcześniej nawilżać ją balsamem lub oliwką (opcja dla zapominalskich),

– tydzień wcześniej zrezygnuj z peelingu,

– bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy używając maszynki lub kremów depilujących,

– skóra musi być zdrowa bez widocznych zmian.

I pamiętajcie, że laserowa depilacja może być przeprowadzona niemal na każdej części ciała. A kolejny etap mojej przygody z zabiegiem depilacji laserowej opiszę w czerwcu.

 

Redakcja

Mama Po Toruńsku

delux2

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij