Strona główna Dobro rodzi dobro

Dobro rodzi dobro

metamorfozy6

„Dobro rodzi dobro” o samej akcji dowiedziałam się przypadkiem od jednej z organizatorek. Postanowiłam  zgłębić temat i wypytać o szczegóły tej akcji, gdyż warto wspierać każdą inicjatywę, a szczególnie te, które są robione po cichu, bez kamer i błysków fleszy.

„Dobro rodzi dobro” to przekonanie towarzyszyło pomysłodawczyniom  mini akcji Mikołajkowej. Adresatem akcji są młode kobiety, torunianki, wielodzietne Mamy, które znalazły się  w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. To właśnie dla nich Anna Chwiałkowska z pomocą  Joanny Ruteckiej zorganizowały Metamorfozę wizerunku. Wybrane do metamorfozy Panie będą mogły zrelaksować się w gabinecie kosmetycznym, którego właścicielka przeprowadzi dobrane do ich potrzeb zabiegi na twarz i dłonie. Kolejnym krokiem będzie stylizacja i makijaż wykonany przez stylistkę i wizażystkę. Dopełnieniem pełnej zmiany wizerunku będzie oczywiście dobór  i wykonanie fryzury, na który fryzjer poświęcił swój czas w niedzielę 6 grudnia. Pomagał w przeprowadzaniu całej akcji będzie również taksówkarz, który za darmo będzie przewoził Panie między salonami. To jednak nie koniec. Wisienką na torcie będzie sesja fotograficzna, która utrwali efekt metamorfozy i pozwoli w przyszłości spojrzeć na te zdjęcia, a kto wie, może nawet będzie początkiem wielkiej zmiany-nie tylko wizerunku.

A tak napisała organizatorka o osobach zaangażowanych w działania:

„Ta nieformalna grupa, kilku przedsiębiorczych osób, pragnie choć przez chwilę pokazać adresatkom tej akcji, że można inaczej, że są wartościowymi i ważnymi kobietami dla innych. Że mimo bolesnych doświadczeń mogą poczuć się i wyglądać pięknie. A zdjęcie z zakończenia metamorfozy ma stać się takim małym talizmanem, który może pomóc w trudnych chwilach „Tak to Ja, taka mogę być, mam siłę””.

Akcja odbyła się dzięki bezpłatnym usługom firm : Salon urody ToYa Joanny Pawlkiowskiej, salon fryzjerski Wizadr Tomasza Liberdy, fotograf Sonia Tlili, stylizacja i wizaż Katarzyna Kruszyńska,taxi Tomasz Putz, grafika Tomasz Oleksiak.

Redakcja
Mama Po Toruńsku

metamorfozy 1metamorfozy5metamorfozy2metamorfozy3

 

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij