Strona główna Grudniowe atrakcje dla kobiet

Grudniowe atrakcje dla kobiet

office-620817_1920

W natłoku niekończących się list zakupów i kolejek oraz pomimo intensywnych poszukiwań prezentów nie zapominajmy o sobie i o tym, co Toruń oferuje nam za darmo lub niemal bezpłatnie.

Książka na Mikołajki

 2 grudnia w godz. 9-16 Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działające przy Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu zaprasza na Mikołajkowy Kiermasz Książek. Kierunek – ul. Gagarina 13.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska organizuje podobny kiermasz, który trwa od 30. listopada do 5. grudnia. W Filii nr 16 przy ul. Konstytucji 3 Maja 10 zbiorą się prawdziwi miłośnicy książek.

 

X-MAS KRAM, czyli świąteczne targi hand-made w CSW

 5 grudnia w godz. 12-18 odbędą się przedświąteczne targi prezentów, tj.: biżuteria/ciuchy/zabawki/książki/plakaty/ inne cuda hand-made. Wstęp na targi jest wolny.Na przekór supermarketowym promocjom prezentów made in China CSW organizuje X-MAS KRAM, czyli świąteczne targi unikalnego designu! Zaprosiliśmy kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, tworzących jedyne w swoim rodzaju zabawki, autorskie akcesoria dla małych i dużych, designerskie ciuchy, pięknie wykonaną biżuterię i oryginalne, nowoczesne gadżety, które wymykają się sklepowym definicjom. Przez całe sobotnie popołudnie 5 grudnia będzie można leniwie i bez szalonego przedświątecznego zgiełku kupić piękne prezenty dla najbliższych prosto od polskich projektantów.

UWAGA RODZICE I OPIEKUNOWIE! Pomyśleliśmy też o Was! Jeśli Wasze dzieci nienawidzą zakupów albo chcecie w sekrecie przed nimi kupić mikołajkowe prezenty last minute – wyślijcie je ( z opiekunem) na film! O 14:00 w Kinie Centrum rozpocznie się seans uroczego świątecznego filmu familijnego „Magiczne święta Kacpra i Emmy” :)

Nie zapewniamy opieki w sali kinowej, dzieci zapraszamy wraz z opiekunami. Wstęp wolny, wejściówki rezerwować i odbierać można w recepcji CSW już od 1 grudnia. (info ze strony organizatora).

 

Kino trochę inaczej

 Kino studenckie „Niebieski Kocyk” zaprasza na seans pt.: „SUFRAŻYSTKA”, reż. Sarah Gavron, Wielka Brytania 2015. Film, który trzeba zobaczyć, zwłaszcza, że cena biletów jest taka, jakby jej nie było J

Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw – wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne. Film w gwiazdorskiej obsadzie: Meryl Streep, Helena Bonham Carter, Carey Mulligan

 BILETY:
10 zł – Studencki

12 zł – Normalny (info ze strony wydarzenia).

 

Dla biznes-babek

 Vademecum Kobiecego Biznesu to młodziutka grupa kobiet, nie tylko z Torunia, które zrzeszyły się w celu poznania swoich biznesów, networkingu I wzajemnego wsparcia. Już po raz trzeci organizowane będzie spotkanie „dla kreatywnych BIZNES-babek” pt.: „3. KAWA BIZNESOWA”.

 • Wyjątkowe spotkanie dla kreatywnych BIZNES-babek, które mają niesamowite pasje, otwartość na wzajemną pomoc oraz chęć dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Nieważne, czym się zajmujesz ani skąd jesteś! Chcesz z nami wypić smaczną kawę 14 XII o 9:00 w UKULELE w Toruniu i porozmawiać o wspólnych biznesach? Może szukasz klientek wśród kobiet? Zapraszamy serdecznie :) To już trzecia edycja!!! – piszą organizatorzy.

  Koszt udziału to 15zł, w tym 10zł do wykorzystania przy zamówieniu.

 

Z biznesem Ci do twarzy?

 Cykl eventów organizowanych z myślą o niezależnych finansowo kobietach z Torunia, otwartych na nowe wyzwania, chcących poznawać nowe trendy, zainteresowanych rozwojem kariery zawodowej i dbających o swoje życie osobiste. Spotkania, podczas których swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się kobiety zarządzające największymi firmami w Toruniu. Opowiadają o swojej drodze do sukcesu, służą radą i wsparciem adeptkom w biznesowym świecie. Każde spotkanie wieńczy panel networkingowy, który jest wyjątkową okazją na pozyskanie nowych kontaktów – biznesowych i nie tylko. Wstęp wolny. Czas I miejsce: 16.12.15r. o godz. 18 w Hanza Café przy ul. Piekary 28.

 

Filmowe Poniedziałki w Dworze Artusa

 W ramach cyklu tajemniczych filmów w grudniu zapraszamy na dwie projekcje:

 • grudnia o godz. 18. Będzie to film z gatunku kina popularno-naukowego, ale dość nietypowy. Bliżej mu do melodramatu. Samotny pisarz kupuje nowy system operacyjny, po uruchomieniu którego słyszy ciepły, kobiecy głos, należący do niezwykle intrygującej „osoby”. W miarę upływu czasu ich przyjaźń pogłębia się i przeradza w miłość. 

 • grudnia o godz. 18. Projekcja filmu opartego na autentycznej historii z czasów I wojny światowej, utrzymanego w bożonarodzeniowym klimacie. W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Ale przecież rozejm nie może trwać wiecznie, wszak wojna to nie wymysł szeregowców.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny przed seansem.

Zaprasza Centrum Kultury Dwór Artusa.

 

Wieczór rękodzieła

Zapraszamy, zarówno wielbicieli szydełkowania, jak i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej sztuce. Warsztaty poprowadzi doświadczona artystka-amatorka, Ewa Muranowska, która zaprezentuje również własne prace.

Wstęp wolny

Data: 10.12.2015 18:00

Miejsce: Dom Muz, ul. Podmurna 1/3

 

Jarmark Ekologiczny EKOŁAN w Muzeum Etnograficznym

Na Jarmarku można kupić bezpośrednio od rolników ekologicznych wiele produktów, m. in.: warzywa, ziemniaki, przetwory mleczne i mięsne, oleje oraz produkty z przetwórni ekologicznych: przetwory owocowo – warzywne: soki, sałatki, kiszone ogórki czy korniszony, przetwory zbożowe: mąki razowe, kasze, otręby, makarony, kawę orkiszową i wiele innych produktów dla zdrowia.

 

Data: 5.12.15r. godz.10-14

Wstęp wolny

 

Monika Misiak

Historie Mam…Historię mam

 • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

    Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

 • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

  Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

 • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

  Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij