Strona główna Kobiety, które nie boją się wyzwań. Poznajcie Anię i Ewę

Kobiety, które nie boją się wyzwań. Poznajcie Anię i Ewę

20150618_090654

Anna Kuczborska- absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych, mama Tymka i Poli,  właścicielka wydawnictwa Qmam, autorka książki dla dzieci.

Ewa Szczepańska- magistrantka Wydziału Sztuk Pięknych, utalentowana artystka niebojąca się wyzwań.

 

Jak wyglądała Twoja droga do założenia firmy?

Ania : Jestem obecnie mamą na urlopie macierzyńskim a sam pomysł rodził się w mojej głowie od jakiegoś czasu. Inspiracją był w dużej mierze mój synek. To dla dzieci powstał pomysł książeczki obrazkowej, której głównym bohaterem jest Tomek i jego podróż po Toruniu. Celem tej książeczki jest rozwój dziecka, jego stymulacja poprzez opowiadanie tego- co dziecko widzi na obrazkach. Ważna jest również współpraca i jednocześnie wspólna zabawa z rodzicem. Od pomysłu do założenia firmy dzieliło mnie już tylko spotkanie z Ewą, która wykonała projekt i rysunki. W sumie projekt powstał od lutego do maja 2015r.

Czy korzystałaś z pomocy dotacji, doradców, kredytów?

Ania: Nie korzystałam z dotacji ani kredytów. Wykorzystałam własne środki finansowe, a próba znalezienia sponsorów czy instytucji wspierających finansowo- nie powiodła się. Na 20 wysłanych pytań o wsparcie otrzymałam zaledwie 1 odpowiedź. Mimo to udało się wydać książkę w nakładzie 1000 egzemplarzy.

Jak udaję Ci się łączyć obowiązki macierzyńskie z zawodowymi?

Ania: Jako mama na urlopie wychowawczym nie narzekam na brak zajęć. Łączenie obowiązków macierzyńskich z zawodowymi nie należy do najprostszych. Większość spraw zawodowych organizuję, gdy dzieci pójdą spać. E-maile pisane nocą wysyłam dopiero ranem. Organizuję również warsztaty plastyczne dla dzieci.

Jaka jest Twoja rada dla innych kobiet, które chciałyby się rozwinąć w sferze zawodowej, a nie robią tego ze względu na obowiązki macierzyńskie?

Ania: Myślę, że urlop macierzyński to jednocześnie dobry i zły czas na założenie firmy. Fakt przebywania na urlopie pozwala mi na niższe składki przy prowadzeniu działalności. Warto spróbować swoich sił, żeby nie żałować, że się nie spróbowało. Warto poświęcać czas na to, co przynosi satysfakcję i jednocześnie będzie pamiątką i nauką na całe życie.

Czy czujesz się kobietą spełnioną?

Ania: Uczucie spełnienia pojawia się i znika. Jednak pełnia tego uczucia pojawi się po sprzedaży całego nakładu książki.

Co uważacie za swój największy sukces?

Ania: moim sukcesem jest ukończenie studiów wyższych w trybie dziennym, przy jednoczesnym wychowywaniu dziecka. Oczywiście wszystko przy wsparciu męża.

Ewa: Sukces przede mną- czyli ukończenie studiów i obrona pracy magisterskiej we wrześniu.

Jaką współpracę oferuje Wasza firma?

Można się z nami kontaktować w sprawie wydania książek, ich promocji i działań marketingowych. Bazując na naszym doświadczeniu oraz wsparciu biurowym będzie łatwiej osobom, które zajmują się tym po raz pierwszy i nie wiedzą od czego zacząć.

Gdzie można znaleźć Waszą książkę?

Uczestniczymy w różnych piknikach i festynach, które organizowane są w Toruniu. Tam właśnie można kupić naszą książkę, cena 27 zł. Organizujemy również warsztaty dla dzieci, współpracujemy z Muzeum Piernika, Muzeum Etnograficznym oraz Informacją Turystyczną. Książki są dostępne w księgarniach: CSW, Hobbicie na Starym Mieście i Bookiniscie na Rubinkowie (pawilon Maciej) oraz oczywiście na stronie internetowej.

Zapraszamy na qmamwydawnictwo.pl

oraz fb  https://www.facebook.com/QmamWydawnictwo

Dziękuję za rozmowę.

Mama Po Toruńsku

Historie Mam…Historię mam

  • kasia-ogorek4 Kasia Ogórek i jej DIY

      Kasia Ogórek – autorka największego i najpopularniejszego bloga DIY w Polsce twojediy.pl. Nazywana Królową DIY i Vine. Tworzy niesztampowego […]

  • Basia Bielanik 171 q (1) Basia Bielanik – Mama Mocy!

    Basia Bielanik – z wykształcenia nauczyciel języków romańskich, z zamiłowania mama, z metryki 37 letnia kobieta, stan cywilny mężatka. Zafascynowana […]

  • dariateus W Toruniu łączy pasję z pracą- poznajcie Darię Teus!

    Daria Teus- stworzyła Pracownię Artystyczną Uszyjmisie w Toruniu, połączyła pasję z pracą, macierzyństwo z własną działalnością. Poznajcie jej drogą do […]

Ostatnie ogłoszenia

Ostatnie artykuły

Reklama

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij